Naše historie

Taneční škola A. & A. Mědílkovi je spojená s městem Zlín a jejím zakladatelem Tomášem Baťou, v roce 2008 vstoupila do své 60. sezóny. Za dobu své existence přivítala již několik generací žáků nejen ve Zlíně, ale také v Otrokovicích, Kroměříži, Uherském Hradišti, Hodoníně, v Kyjově, ve Bzenci, Strážnici, Veselí nad Moravou, Slavičíně, ve Valašských Kloboukách, v Holešově, Bystřici pod Hostýnem, Luhačovicích a v Uherském Brodě. Kurzy prošlo na sto tisíc mladých lidí, kteří se zde seznámili nejen se základy tance, ale také s pravidly společenského chování.

Dobré jméno a vynikající úroveň dal škole její zakladatel, taneční mistr Augustin Mědílek (1921-1988) společně se svou celoživotní partnerkou Annamarií Mědílkovou (1934-1996). Jejich přičiněním vznikl v roce 1959 také Klub společenského tance a o dvacet let později i známá mažoretková skupina. V jejich práci dnes pokračuje syn Aleš Mědílek s manželkou Danou a škola rozšířila svou činnost o dětské taneční kurzy a dětské mažoretkové skupiny.

Taneční škola A. & A. Mědílkovi je součástí Svazu učitelů tance České republiky a z jejího členství v Mezinárodní taneční organizaci plyne zařazení do sítě EURO DANCE CENTER. Škola se vedle zájmové činnosti mládeže mj. zabývá oblastí tzv. social dance a hobby dance, tedy tancem pro zábavu a volný čas – jinými slovy tancem pro všechny.

V naší taneční škole se naučíte základní tance standardní i latinskoamerické. tance v rytmu karibiku jako je salsa, merengue a bachata, country tance, letní taneční novinky, street dance a další. Součástí výuky je příprava na vstup do společnosti nejen ve společenském, ale také sportovním oděvu, či řešení různých nepředvídaných situací.

S každou věkovou kategorií pracují učitelé tance s kvalitním tanečním vzděláním, zkušenostmi a dlouholetou praxí. Jsme přítomni při každé výuce, mladší lektoři pracují pod dohledem učitelů tance.

COPYRIGHT © 2020 Taneční škola A&A Mědílkovi. ALL RIGHTS RESERVED.